Legrand Keor SP 600VA - zdjęcie producenta |
Zasilacz nie obfituje w jakiekolwiek wodotryski. Nie znajdziecie tam więc zabezpieczenia przeciwprzepięciowego dla złącza RJ-45, wyświetlacza LCD informującego o parametrach pracy urządzenia, bezpiecznika automatycznego, czy też baterii zaprojektowanej do wymiany przez użytkownika.
Jest to prosty zasilacz, który w systemach Windows (a być może i innych) nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, czy sterowników. Wystarczy go spiąć kablem USB z komputerem, a system operacyjny sam go rozpozna i zacznie z nim współpracować.
Niestety tego rodzaju bezproblemowa współpraca nie ma miejsca przy próbie skomunikowania UPSa z serwerami NAS firm Synology i QNAP. W obydwu przypadkach NASy nie wykryły, że podpięty do nich został zasilacz.
Czy to problem? Tak, ponieważ w przypadku kończącej się energii w akumulatorach UPSa, NASy nie zostaną poprawnie zamknięte, a to może spowodować utratę danych.
Zastosowanie Legranda widać przy komputerach, ale także w miejscach, gdzie trzeba zapewnić awaryjne źródło zasilania dla urządzeń typu kasy fiskalne, czy rutery domowe.
Z pewnością sprzyjać temu będzie możliwość zakupu w jednej z trzech wersji, które różnią się gniazdami wyjściowymi.
Tylne panele gniazd zasilających w zasilaczach Legrand Keor SP 600VA |
Jeżeli więc szukacie prostego UPSa i chcecie się dowiedzieć więcej informacji na jego temat, to odsyłam do poniższych linków :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Bardzo proszę o zachowanie netykiety.