niedziela, 17 stycznia 2016

Test UPS-a APC Back-UPS Pro 900 (BR900GI)

W dniu dzisiejszym, na portalu benchmark.pl, ukazał się mój kolejny test. Tym razem przetestowany został UPS APC Back-UPS Pro 900 (model BR900GI).

Pewnie wielu z Was ma czynienia z UPS-ami na co dzień. Czasami z większymi modelami montowanymi w szafach rackowych, czasami z mniejszymi, stojącymi bezpośrednio przy stacjach roboczych.

APC Back-UPS Pro 900 jest tym drugim modelem, chociaż deklarowana moc wyjściowa na poziomie 540W pozwala mu znaleźć swoje zastosowanie przy stacjach mocniejszych niż edytory tekstu.

Test APC Back-UPS Pro 900 na portalu benchmark.pl
Test APC Back-UPS Pro 900 na portalu benchmark.pl

Jeżeli macie w swoim posiadaniu starsze modele UPS-ów, wyposażone jeszcze w panele z diodami informacyjnymi na przodzie, to zdecydowanie polecam Wam ten test. Będziecie mogli zobaczyć, że nawet "puszki z baterią" ulegają ewolucji. I to ewolucji w dobrą stronę.

Zachęcam do przeczytania testu i skomentowania.

środa, 13 stycznia 2016

Aktualizacja Eset Endpoint Security | Antivirus przy pomocy konsoli ERA 6.*

Dzisiaj będzie krótko bo już późno i pora spać :)

W poprzednim poście -
Eset RA 6 - utworzenie grup dynamicznych segregujących komputery klienckie i serwery Windows -wspomniałem, że grupy dynamiczne mogą się przydać m.in. do aktualizowania klientów w sieci lokalnej. Podążając "za ciosem" przygotowałem filmik w którym pokazałem sposób takiej aktualizacji z poziomu konsoli Eset Remote Administrator (ERA) korzystając właśnie z grup dynamicznych..

Całość zajmuje nie więcej niż kilka minut i jest całkowicie bezbolesna, więc polecam :)



Inne posty dotyczące oprogramowania Eset można przejrzeć wybierając po prawej stronie kategorię ESET lub klikając tutaj.

Edit:
Aha. Jeżeli ktoś tęskni za testami power banków, to mam przygotowane parę zdjęć porównujących Xiaomi 10.000 i 10.400 oraz czekający na testy BlitzWolf 10.400, który - przynajmniej na papierze - bije na głowę Xiaomi.

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Eset RA 6 - utworzenie grup dynamicznych segregujących komputery klienckie i serwery Windows

Konsola Eset Remote Administrator posiada kilka wbudowanych grup komputerów, według których dokonuje segregacji stacji klienckich z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym. Część z tych grup przydaje się bardziej, część mniej. Te w ogóle nieprzydatne można usunąć.

Chciałbym tutaj pokazać, że mogą się Wam przydać jeszcze 2 grupy, które warto stworzyć samemu.

  • klienci windows
  • serwery windows

Oczywiście będą one przydatne tam, gdzie sieć oparta jest o systemy firmy Microsoft. Jeżeli macie sieć z innymi systemami, to zasada tworzenia grup dynamicznych będzie taka sama z wyjątkiem jednego punktu.

niedziela, 10 stycznia 2016

Jak sprawdzić czy były próby wejścia na moje konto w komputerze oraz jaka jest ostatnia data logowania do niego?

Dzisiaj przedstawię w jaki sposób można szybko orientować się czy ktoś próbował wejść na Wasze konto w komputerze oraz jaka jest data ostatniego poprawnego logowania do niego.

Oczywiście takie informacje każdy admin może wyciągnąć z rejestru, ale w tym celu trzeba troszkę umieć poruszać się po logach, a po drugie trzeba chcieć. A jeżeli czegoś admini nie lubią robić, to właśnie grzebać się w logach .

sobota, 2 stycznia 2016

Jak na ekranie logowania wyświetlić wiadomość dla użytkowników

Pewnie nie bylibyście w stanie podać ile to razy chcieliście wyświetlić użytkownikom informację na ekranie logowania... Tak, wiem... Niezliczoną ilość razy ;)

W związku z tym, że powoli zbliżają się Walentynki (w końcu to już tylko półtora miesiąca...) i znowu będziecie szukać wspaniałego prezentu, który można spłatać (może "spłatać" to złe słowo...) swojej połowicy, chciałbym podsunąć Wam jeden z nich, wynikający z pytania zadanego przeze mnie we wcześniejszym akapicie